За първи път в България беше създадена научна лаборатория за изследване и измерване на природни обекти. В нея учените ще измерват и наблюдават планини, водопади, реки и други природни места с помощта на съвременни геодезически технологии.
Лабораторията се намира в Университета по архитектура, строителство и геодезия (УАСГ) и е първата по рода си у нас. Ръководител на екипа е геодезистът Борислав Александров. Инициативата е важна за развитието на науката и опазването на природата.
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
След катастрофите на АМ "Тракия" и "Струма": Кога мантинелите са ефикасни?
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"