Български национален отбор по футбол за юноши до 19 години
Снимка: Български футболен съюз
09:22, 24.08.2022
Чете се за: 02:25 мин.

Юношеският национален отбор по футбол на България до 19 г. загуби до голяма степен нещастно с 1:3 от връстниците си от Словения в приятелски двубой, игран при тежки метеорологични условия в Национална футболна база „Бояна“.

Възпитаниците на селекционера Ангел Стойков бяха по-активният отбор в преобладаващата част от мача, но грешки в отбрана позволиха на съперника да се поздрави с успеха.

В състава на България U19 започнаха доста от играчите, класирали България U17 на финалите на Евро 2022 преди няколко месеца. Въпреки прехода в горната възрастова категория, „лъвчетата“ започнаха по-добре на наводнения терен и установиха преимущество, но при една контраатака Словения успя да открие чрез Гаспер Черне след центриране от ляво. Тимът на Ангел Стойков продължи да доминира, но до почивката така и не успя да реализира изравнително попадение.

Втората част започна по най-неприятния начин за нашия тим, след като още в първата си атака гостите вкараха второ попадение чрез централния си нападател Черне след неразбирателство защитата ни. Това уби устрема в българския тим и в средата на полувремето, отново след контраатака, Словения вкара и трети гол, дело отново на Черне с глава. В 76-ата минута България успя да върне едно попадение, дело на Борис Димитров, а до края пропусна още няколко положения, но така и не успя да компенсира изоставането си.

Втората проверка между двата тима е на 25 август, четвъртък, от 20:00 часа отново в Национална футболна база „Бояна“.

Очаква се РСМ да обяви кризисно състояние в сферата на енергетиката
Главният архитект на София: Изграждането на Третия градски ринг ще стартира догодина