Министерството на здравеопазването в Атина е готово да изпрати лекари и да приеме пострадали от войната
Гърция предлага да се създаде морски коридор за изпращане на хуманитарна помощ в Газа.
Министерството на здравеопазването в Атина е готово да изпрати лекари и да приеме пострадали от войната.
Атина е готова да предостави гръцки пристанища за транспортиране с кораби на лекарства и стоки от първа необходимост за хората в района на военните действия в Газа, съобщават гръцките медии, като се позовават на дипломатически източници.
Корабите с хуманитарна помощ ще пристигат в Кипър, където действа координационен център.
Участието на Атина е част от европейски план в помощ на хората в зоната на военни действия. По този морски хуманитарен коридор може да се извършва евакуиране на бежанци до гръцките пристанища.
Гърция настоява да се прекратят военните действия и да се избегне хуманитарна криза.
Премиерът Кириакос Мицотакис е предложил и на двете страни в конфликта да допуснат масирана европейска хуманитарна помощ.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok