Новоизбраният президент на БФЛА иска тази негова стъпка да стане традиция.
Новоизбраният президент на БФЛА Георги Павлов обяви, че дава лични средства за премии на българските състезатели и техните треньори при класиране в топ 8 на европейското до 20 години в Тампере (7 – 10 август).
Бонусът за златен медал е по 5000 лв за състезател и треньор. Носителите на сребърни отличия и техните треньори е по 3000 лв, а за бронз сумата е 2000 лв. До осмо място премиите за атлет и неговият наставник са както следва: 4 – 1000 лв, 5 – 900 лв, 6 – 800 лв, 7 – 700 лв и 8 – 600 лв.
„Искам финансовото стимулиране на състезателите и техните треньори да стане традиция. Ще предложа на Управителния съвет да изготвим правилник за премиите, които ще бъдат осигурени от спонсори и партньори на федерацията“, коментира Павлов.
В Тампере България ще бъде представена от 16 атлети.
БНТ 3 ще излъчи европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки до 20 г. в Тампере
Случаят "Баба Алино": Правени ли са опити за узаконяване на строежа през процедура за нов Подробен устройствен план
Няма замърсяване на въздуха край Стара Загора след пожара, унищожил 50 тона пластмаси
20 заведения са проверени в Благоевград в рамките на операция срещу разпространение на наркотици