Гергана Топалова отпадна на старта на турнира по тенис в Португалия

Българката отстъпи пред Емили Линд Галахър

гергана топалова поражение втория кръг тенис турнира пазарджик
19:37, 15.11.2023

Втората ракета на България при жените Гергана Топалова отпадна в първия кръг на сингъл на турнира по тенис във Фуншал (Португалия) с награден фонд 40 хиляди долара.

Поставената под номер 6 Топалова отстъпи пред Емили Линд Галахър (Великобритания) с 6:1, 2:6, 3:6. Срещата продължи час и 23 минути.

Българката започна отлично, спечели пет поредни гейма и взе първия сет с 6:1. Британската тенисистка обаче направи обрат след като заигра по-уверено във втория сет, поведе с 3:0 и изравни след 6:2. В решителния трети сет Гергана Топалова отново допусна ранен пробив и пасив от 0:3, давайки възможност на съперничката да стигне до победното 6:3 в своя полза.

Топалова ще участва и в надпреварата на двойки, където в тандем с Франческа Курми (Малта) ще излязат на четвъртфиналите срещу вторите в схемата Берфу Ченгиз (Турция) и Валентини Граматикопулу (Гърция).

Йордан Петков: Групата е тежка, надявам се да излезем от нея
Взрив на газова бутилка в Бургас (ВИДЕО И СНИМКИ)