Германия се класира за финал на европейското първенство по футбол за младежи до 17 г.

19:21, 30.05.2023
Чете се за: 03:30 мин.
Национален отбор по футбол на Германия за младежи до 17 години
Снимка: БНТ

Германия победи Полша с 5:3 в полуфинален мач от европейското първенство по футбол за младежи до 17 г. в Унгария. Зрителите на стадион “Паншо Арена” във Фелчут станаха свидетели на голям брой попадения, предвид факта, че сблъсъкът противопостави двата отбора, създали най-много положения в хода на турнира.

Даниел Николаевски откри резултата в 7-ата минута. Нападателят получи подаване от Филип Волски и стреля мощно за 1:0. Полякът отбеляза второто си попадение в турнира.

Макс Мьорщед изравни резултата 16 минути по-късно. Офанзивният футболист засече с глава центриране в наказателното поле на Ерик да Силва Морейра.

Възпитаниците на Марчин Влодарски възобновиха преднината си с гол на Карол Борис. Даниел Миколайевски даде пас с пета към своя съотборник, който стреля от движение, за да върне аванса на тима си.

След почивката Даниел Миколайевски бе близо до това да запише името си сред голмайсторите, но попадението му не бе зачетено заради засада.

Бундестимът заигра по-агресивно в преден план и заслужено изравни резултата. Ноа Дарвич стреля в напречната греда, а при добавката изстрелът на Макс Мьорщед попадна в страничната греда. Още в следващото нападение Патрис Брунер засече с глава центриране от пряк свободен удар на Ерик да Силва Морейра за 2:2. Патрис Брунер отбеляза 4-ото си попадение в надпреварата.

Играчите на Кристиан Вюк осъществиха обрат и поведоха в резултата с изстрел в далечния ъгъл на Чарлс Херман.

В ответната атака обаче поляците също отбелязаха трети си гол в сблъсъка. Филип Волски отправи неспасяем удар към далечния ъгъл.

Атаките на двата отбора продължиха да застрашават двете врати. Асан Уедраого засече с глава центриране от ъглов удар на Чарлс Херман. Още със следващата си атака символичните гости в срещата стигнаха до 5-и гол. Резервата Роберт Рамсак завърши скоростна контраатака.

Чарлес Херман можеше да увеличи още преднината на тима си, но стреля в напречната греда в 88-ата минута.

С представянето си в надпреварата и двата отбора си осигуриха квота за участие на световното първенство.

За последно Германия игра финал през 2015 г. на стадион “Лазур” в България. Тогава допуснаха поражение с 3:4 от Франция. Германия печели надпреварата през 2009 г. На финала Германия ще се изправи срещу победителя от полуфинала между Франция и Испания. Срещата ще бъде излъчена пряко по БНТ 3 от 20:50 часа.

Българската федерация по ски уважи тържеството за 70 години на катедра "Снежни спортове" на НСА
В "Референдум": 66% от хората смятат, че трябва да има кабинет в рамките на този парламент