Героги Миланов донесе победата на МОЛ Види, Ивелин Попов със силен мач за Спартак в ЛЕ

героги миланов донесе победата мол види ивелин попов силен мач спартак
Снимка:
21:02, 08.11.2018
Чете се за: 01:38 мин.
Лига Европа

Българският полузащитник Георги Миланов вкара победен гол за унгарския МОЛ Види, който пък постигна втора победа в група L на турнира Лига Европа. Унгарските шампиони надвиха с 1:0 ПАОК (Солун) и събраха 6 точки, като заемат 2-о място. Челси е начело с 4 победи и 12 точки, като сега надвиха минимално 1:0 БАТЕ (Борисов) като гост.

Миланов излезе като титуляр и се разписа много красиво с плонж с глава в 50-ата минута. Левият бранител на МОЛ Види Пауло Винисиус проби по фланга мощно и центрира. Миланов скочи през четирима и заби топката до първата греда. Миланов игра още 8 минути и след това беше заменен от Бобан Николов.

Преди това той имаше една чудесна възможност в 3-ата минута на добавеното време. Той беше най-съобразителен при една отБИта топка, отведе си я на чиста позиция и стреля, но над вратата. Малко по-рано друг негов удар, от не толкова обещаваща позиция, също не намери целта.

Много силен мач за Спартак (Москва) направи капитанът на националния отбор на България Ивелин Попов, като беше с основна заслуга за два от головете при страхотното 4:3. Гостите от Шотландия трябва да съжаляват за изпуснатата победа, след като контролираха събитията на терена през по-голяма част от мача и водеха до почивката с 2:3.

Още в 5-ата минута гостите излязоха напред в резултата с автогол на Роман Еременко, а в 22-ата Лоренсо Мелгарехо изравни след много класен пас на Ивелин Попов от дясно към далечната греда. Само след 5 минути

Алфредо Морелос изведе гостите за втори път напред в резултата, но преднината им се запази едва 8 минути, когато Конър Голдсън си вкара автогол. Ивелин Попов отново беше в основата на гола, след като проби и пусна топката на дясната граница на наказателното поле. Расказов я достигна и опита прострелно подаване, а Голдсън си вкара автогол, препъвайки се в опита да я изчисти. Две минути преди края на първото полувреме шотландците отново поведоха чрез Глен Мидълтън.

Само в рамкките на минута между 58-ата и 59-ата спартаковци отбелязаха два гола и обърнаха развоя на срещата чрез Луис Адриано и Софиян Хани. Пет минути преди първото попадение Ивелин Попов се вряза в наказателното поле и беше препънат, но съдията не даде дузпа. В заключителните минути на два пъти гостите от Глазгоу бяха близо до гол, но такъв не падна в тяхна полза.

Това е първа победа за Спартак в групата и те имат 5 точки, на една след лидера Виляреал, който завърши 0:0 при гостуването си на Рапид (Виена). Глазгоу Рейнджърс също е с 5.

Айнтрахт (Франкфурт) и Челси продължават с пълен актив от по 12 точки след четвъртите си срещи. Германците се справиха с 3:2 като гости на Аполон (Лимасол) в група Н и водят с 3 точки пред Лацио, който надви Марсилия (Франция) с 2:1.

Още Лига Европа

Късни голове донесоха равенство за Виктория Пилзен в гостуването на Айнтрахт Франкфурт
08:08, 26.09.2024
Захари Сираков след поражението от Славия (Прага): Инкасирахме една тежка загуба
07:22, 26.09.2024
Чете се за: 01:50 мин.
Славия (Прага) подчини Лудогорец на "Хювефарма Арена" в откриващия кръг на Лига Европа
00:00, 26.09.2024
Чете се за: 03:37 мин.
Кирил Десподов се появи от пейката при загубата на ПАОК от Галатасарай в Лига Европа
23:57, 25.09.2024
Чете се за: 03:27 мин.