григор димитров финал париж
21:02, 01.11.2019
Чете се за: 00:57 мин.
Тенис

Най-силният български тенисист в историята Григор Димитров се класира за полуфиналите на Мастърс 1000 тенис турнира в Париж в зала.

Той се наложи с 6:2, 7:5 над чилиеца Кристиан Гарин за час и половина игра на централния корт на "Акорхотелс Арена". За втори път през годината Димитров стига до последните четири след Откритото първенство на Съединените щати през септември.

Гришо започна устремно двубоя и проби за 2:0 при четвъртата си възможност, когато южноамериканецът изпрати топката от форхенд в аут. В следващия гейм се стигна до дюс, но с два отлични сервиса 28-годишният хасковлия затвърди брейка. В петия гейм Гарин стигна до точка за рибрейк, но Димитров го отрази с печеливш удар от бекхенд по диагонала. Българинът приключи частта в осмия гейм. Той стигна до точка за пробив със стойноста на сетбол и успя след топка в аут на чилиеца.

Първата ни ракета стартира убедително и втората част.. Той проби без проблем за 2:0, но в следващия гейм допусна рибрейк. Това оживи играта на чилиеца, който подобри подаването си и намали непредизвиканите грешки. От друга страна Димитров изпадна в миникриза. В деветия гейм от 40:0 той позволи да бъде пробит отново. След това съперникът му подаваше за изравняване на частите, но Гришо се мобилизира веднага и направи брейк за 5:5. В 12-ия гейм той стигна до два мачбола при 40:15 и ликува при първия след бекхенд в аут на Гарин.

Българинът вкара 58 процента първи сервис и спечели 74 процента от точките при разиграването му. Той записа шест аса и направи три двойни грешки.

За достигане до финала в Париж, Григор ще трябва да преодолее и победителя от двубоя между Новак Джокович и Стефанос Циципас.

Чете се за: 00:40 мин.
Рубльов победи шампиона от последните две години Алкарас, в Мадрид ще има нов шампион
Чете се за: 03:12 мин.
Кийс загуби първите осем гейма срещу Жабер, но стигна до пълен обрат и място на полуфиналите в Мадрид
23:10, 30.04.2024
Чете се за: 01:55 мин.