Григор Димитров е подал заявка за Мастърс турнира в Монреал, който ще се проведе от 7 до 14 август. Това стана ясно след публикуването на първоначалния списък с участници.
Надпреварата в Канада ще се проведе веднага след турнира, на който се очаква Димитров да се завърне в игра – ATP 500 във Вашингтон (1-7 август). Заявки са подали всички тенисисти от Топ 20, като любопитното е, че сред тях е и Новак Джокович.
Към момента сърбинът не може да играе в САЩ и Канада заради важащите в двете страни противоепидемични мерки, но сподели, че очаква добри новини в това отношение през следващите седмици.
Най-доброто класиране на първата ни ракета в надпреварата датира от 2014 г., когато елиминира Доналд Иънг, Томи Робредо и Кевин Андерсън преди да загуби от Жо-Вилфрид Цонга на полуфинала. При последните си два участия отпадна в първи кръг.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи:
Instagram: https://go.bnt.bg/instagram
Facebook: https://go.bnt.bg/facebook
LinkedIn: https://go.bnt.bg/linkedin
TikTok: https://go.bnt.bg/tiktok
Пьотр Нестеров донесе първата българска победа в основната схема на Чалънджър турнира в Пловдив
Динко Динев отпадна на старта на тенис турнира от сериите Чалънджър в Пловдив
Бившата шампионка от Уимбълдън Маркета Вондроушова получи четиригодишно наказание
Иван Шишков за пътната инфраструктура: На картата на България липсват много пътни трасета
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско