Григор Димитров надигра Ник Кирьос за втора победа за деня на Световната тенис лига в Дубай

григор димитров винаги боли загубиш софия горчиво
20:00, 21.12.2022
Чете се за: 02:32 мин.

Най-добрият български тенисист Григор Димитров победи австралиеца Ник Кирьос във втория кръг на Световната тенис лига на твърди кортове в Дубай, Обединените арабски емирства. Димитров надделя над Кирьос със 7:6(5), 6:3 в мач, продължил час и 7 минути, носейки победата на „Фалконс“ срещу състава на „Ийгълс“ с 36:33 в отборния демонстративен турнир.

Победата е първа за „Фалконс“, който във вторник загуби с 27:35 срещу тима на "Хоукс" в мач от първия кръг, а „Ийгълс“ допусна второ поражение.

За Димитров успехът бе втори за деня, тъй като той участва заедно с Арина Сабаленка (Белапук) в среща при смесените двойки, като двамата надделяха над Бианка Андрееску (Канада) и Рохан Бопана (Индия) с 2:6, 7:6(4), 10:7.

В мача на сингъл при жените французойката Каролин Гарсия надигра испанката Паула Бадоса с 6:4, 6:3 и крайният изход от двубоя трябваше да бъде решен от сблъсъка между Новак Джокович и Ник Кирьос.

Сърбинът обаче обяви, че не се чувства добре непосредствено преди мача и трябваше да бъде заменен от Григор Димитров.

Българинът и австралиецът изиграха равностоен първи сет, в който Димитров не успя да се възползва от няколко възможности за пробив и се стигна до тайбрек. В него първата ракета на България надделя със 7:5 точки. След равенство 3:3 във втората част, Григор Димитров взе следващите три гейма и ликува с победата.

Димитров и съотборниците му от „Фалконс“ ще се изправят утре срещу тима на Кайтс, в който са Феликс Оже-Алиасим (Канада), Ига Швьонтек (Полша), Южени Бушар (Канада) и Холгер Руне (Дания), които имат една победа в актива си.