Григор Димитров не успя да стигне финала в Париж

григор димитров успя стигне финала париж
21:02, 02.11.2019
Чете се за: 00:47 мин.
Тенис

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна на полуфиналите на турнира на твърди кортове от сериите "Мастърс" във френската столица Париж с награден фонд от 5.21 милиона евро.

Димитров загуби от поставения под номер 1 и четирикратен шампион в надпреварата Новак Джокович (Сърбия) с 6:7(5), 4:6 за 98 минути.
Сервиращите доминираха в първия сет, който логично стигна до тайбрек. В него 28-годишният хасковлия поведе с 5:3 точки, а при 5:4 имаше два сервиса, но не се възползва и сърбинът стигна до обрат със серия от четири поредни разигравания.

Джокович продължи да бъде изключително солиден при подаването си, като не даде нито една възможност за пробив на съперника. Той реализира единствен брейк в петия гейм на втората част, след което запази аванса си до края.

Димитров направи 20 печеливши удара срещу едва 13 на белградчанина, като двамата допуснаха по 20 непредизвикани грешки, но това не беше достатъчно за българина, след като Джокович спечели ключовите точки и взе девета победа в десет мача срещу хасковлията.

Така 32-годишният сърбинът достигна за втори пореден сезон до финала на надпреварата, където очаква победителя от мача между Рафаел Надал (Испания) и Денис Шаповалов (Канада).

С доброто си представяне в Париж Димитров си осигури 259730 евро и 360 точки за световната ранглиста, в която ще се изкачи на 20-ото място в понеделник.

Това беше последен мач за българина за сезона.

Чете се за: 01:55 мин.
Динко Динев не успя да завоюва първа титла в кариерата си на двойки от турнирите на ITF
15:19, 27.04.2024
Чете се за: 00:27 мин.
Поставените под номер 1 при мъжете и жените на тенис турнира в Мадрид продължават напред
15:15, 27.04.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Стефанос Циципас отпадна от турнира от сериите ATP 1000 в Мадрид след изненадваща загуба от квалификант
Чете се за: 02:57 мин.
Рафаел Надал: Можем да имаме шанса да сформираме страхотен екип и да се стремим към страхотни неща с Карлос Алкарас
10:32, 27.04.2024
Чете се за: 02:30 мин.
Александър Зверев надви Борна Чорич и ще играе в третия кръг на турнира по тенис в Мадрид
23:37, 26.04.2024
Арина Сабаленка постигна победно начало на турнира по тенис в Мадрид
20:09, 26.04.2024
Чете се за: 02:27 мин.
Карлос Алкарас започна с победа защитата на титлата си на турнира по тенис в Мадрид
18:33, 26.04.2024
Чете се за: 02:22 мин.