Григор Димитров претърпя поражение от Стефанос Циципас

Григор Димитров
17:25, 22.04.2022
Чете се за: 01:25 мин.

Българският тенисист Григор Димитров отпадна в третия кръг на турнира от сериите "ATP 500" в Барселона. Той не успя да се противопостави на Стефанос Циципас (Гърция) и отстъпи с 1:6, 4:6 след 1:11 часа игра.

На четвъртфиналите победителят ще се изправи срещу Карлос Алкарас, който се наложи преди това с 6:3, 6:3 Хауме Мунар.

С успеха, постигнат в Барселона, гръцкият състезател вече има 3 победи от общо 5 мача срещу Григор Димитров.

Стефанос Циципас доминираше тотално в първа част, като взе откриващите четири гейма и даде само един гейм на съперника си.

Григор Димитров отговори по положителен начин на предизвикателството и проби на старта на втората част, но веднага след това загуби преднината си. Това се повтори малко по-късно, като Григор проби за 3-2, но след това Циципас направи рибрейк. При 5-4 в своя полза гръцкият тенисист постигна решаващ пробив и затвори мача.

Следващият турнир за българския представител е "Мастърсът" в Мадрид, който започва на 1 май.