Най-добрият български тенисист Григор Димитров е направил специално дарение за езиковата гимназия "Проф. д-р Асен Златаров", която се намира в родния му град Хасково.
Директорът на учебното заведение Деян Янев потвърди новината пред хасковска медия и допълни, че дарението е в размер на 30 000 лева.
Сумата е била използвана за изграждане на кабинет по биология и здравно образование, както и на вентилация във физкултурния салон.
Майката на Григор Мария е част от преподавателския колектив на гимназията.
В момента Димитров се намира във Франция, където води подготовка за началото на сезона в тениса.
Джордж Лазаров продължава напред на двойки в Сърбия, Дария Великова стартира с убедителна победа
Пьотр Нестеров донесе първата българска победа в основната схема на Чалънджър турнира в Пловдив
Динко Динев отпадна на старта на тенис турнира от сериите Чалънджър в Пловдив