Григор Димитров с успешен старт на "Ролан Гарос"

живо григор димитров грегоар барер
20:30, 29.09.2020
Чете се за: 01:53 мин.

Григор Димитров победи французина Грегоар Барер в двубой от първия кръг на "Ролан Гарос". Българинът се наложи в три сета - 6:3 6:2 6:2.

Гледайте "Ролан Гарос" по БНТ3.

ПЪРВИ СЕТ

Първата ни ракета имаше труден старт и след двойна грешка предостави два шанса на Барер да пробие. При втория французинът позиционира чудесен форхенд върху линията, за да поведе с 1:0.

Григор реагира моментално и на свой ред си осигури два брейкбола. Барер обаче успя да докара нещата до равенство. Французинът отрази и още една възможност пред Григор, преди най-накрая да вземе подаването си.

Хасковилията потегли уверено в своя втори сервис гейм и успя да го спечели на 15, намалявайки изоставането си.

В четвъртия гейм българинът успя да върне пробива, след като Барер допусна няколко грешки. Григор продължи в добро темпо и в следващата част и въпреки че допусна двойна грешка, спечели трети пореден гейм и излезе напред в резултата.

Французинът продължи с неточностите си и след минаващ удар от бекхенд Григор реализира втори пробив.

Сервирайки за затвърждаване на пробива, първата ни ракета не можеше да разчита на първия си сервис и това го изправи пред точка за пробив. За щастие българинът се справи чудесно и след страхотен форхенд по обратния диагонал, стигна до 5:2.

Барер най-накрая спря серията на Григор след гейм на 30 и принуди българинът да сервира за сета.

Димитров поведе с 40:0, но след две непредизвикани грешки и печеливш бекхенд на Барер, неусетно се стигна до равенство. Грешка на французина предостави на хасковлията четвърти шанс за спечелване на сета и той почти бе го сторил, след като удар на Барер бе отсъден в аут.

Съдията на стола обаче прецени, че топката е добра и точката трябваше да бъде преиграна. Григор си създаде добра позиция да реализира сетбола, но за съжаление сбърка на мрежата. В край на сметка Димитров пропусна още една възможност, преди най-накрая да затвори този маратонски гейм, с което си осигури и спечелването на първия сет.

ВТОРИ СЕТ

Барер започна добре втората част, откривайки резултата с гейм на 30.

Григор потегли уверено при първото си подаване във втората част и стигна до 40:15. Спад в играта му обаче позволи на 103-ия в света да обърне развоя на гейма и стигне до шансове за пробив. За щастие Григор отново намери верния път и спечели гейма, за да изравни резултата.

Видимо разочарован от случилото се в предишния гейм Барер допусна няколко непредизвикани грешки и в край на сметка това му коства и пробив.

За съжаление две двойни грешки, придружени с две неточности от форхенд от страна на Григор, позволиха на французина моментално да върне пробива.

Проблемите за сервиращите продължиха и в следващия гейм, когато Барер изостана с 0:40. Той успя да отрази първите два брейкбола, но при третия Григор взе своето и поведе с 3:2.

За пореден път Григор започна трудно на свой сервис, губейки първите две точки. След това обаче българинът намери първия си сервис и успя да обърне развоя на гейма, затваряйки го с ефектно деми-воле.

Сервирайки, за да запази шансовете си в сета Барер отново показа колебания, които доведоха до още един инкасиран пробив на неговата сметка и възможност пред Григор да затвори сета на свое подаване.

Димитров срещна съпротива от страна на французина, но въпреки това се справи със задачата и успя да спечели втория сет след 6:2.

Чете се за: 01:25 мин.
Легенди на Етър и редица бивши национали се включват в звездния сблъсък по повод вековния юбилей на "болярите"
22:33, 23.04.2024
Чете се за: 02:07 мин.
Белослава Кръстева записа четвърта победа на европейското индивидуално първенство по шахмат за жени
22:18, 23.04.2024
Левски отново излъга Миньор 2015 в края на редовния сезон в НБЛ, Академик Пловдив разби у дома Берое
21:35, 23.04.2024
Чете се за: 03:22 мин.
Левски докосва титлата в НВЛ след втора поредна победа срещу ЦСКА във финалната серия
20:58, 23.04.2024
Чете се за: 02:57 мин.
Спортни новини 23.04.2024 г., 20:50 ч.
20:50, 23.04.2024
Рилски спортист прекъсна успешната серия на Балкан, Спартак Плевен се справи с Черноморец в края на редовния сезон в НБЛ
20:42, 23.04.2024
Чете се за: 03:25 мин.
Янаки Милев започна с победи на сингъл и на двойки на тенис турнира в Анталия
20:36, 23.04.2024
Аслъхан Мехмедова донесе пореден медал за България от европейското първенство по бокс в Белград
20:14, 23.04.2024
Лия Каратанчева елиминира третата поставена на турнир в Италия, Глушкова преодоля квалификациите в Тунис
20:03, 23.04.2024
Чете се за: 01:27 мин.