дъжд отложи мача григор димитров александър зверев старта турнира синсинати
10:11, 21.08.2023
Чете се за: 02:12 мин.

Григор Димитров се изкачи с една позиция и от днес заема 19-о място в световната ранглиста.

Тази седмица българинът ще се готви в Ню Йорк за Откритото първенство на Съединените щати, което започва на 28 август.

Димитър Кузманов се завърна като втора ракета на България, след като стигна до номер 193. Той започва утре участието си в квалификациите на US Open. Адриан Андреев слезе с 16 позиции надолу в подреждането и от днес заема 201-ата.

На върха продължава да е Карлос Алкарас с 9395 точки, въпреки загубата на финала в Синсинати. Втори е шампионът в Охайо Новак Джокович с 8795, а трети е Даниил Медведев 6530 точки.

При дамите Виктория Томова се придвижи с две места и вече е 104-а. Тази седмица Томова ще участва в турнир на WTA 125 в Чикаго. Първият и мач е днес след 20:00 ч. наше време срещу белгийката Марина Заневска.

Финалистката от турнира във Върнячка Баня Изабелла Шиникова запази 294-ото място в света. Гергана Топалова, която игра за титлата във Вроцлав в неделя, но също загуби, заема 296-а позиция в ранглистата.

Сред първите 500 от българките са още Денислава Глушкова (461) и Лиа Каратанчева (№469).

Челната тройка е непроменена. Водач е Ига Швьонтек, следвана от Арина Сабаленка и Джесика Пегула. Шампионката от Синсинати Коко Гоф изкачи една позиция и е на шестото място.