Григор Димитров ще изиграе първия си мач от Уимбълдън насам тази вечер. Българският представител ще се изправи срещу французина Адриан Манарино в двубой от втория кръг на турнира от сериите АТП 500 във Вашингтон.
Срещата между двамата е насрочена за трета на Корт 4 в американската столица, където гирата започва в 19:00 часа българско време. Това означава, че Димитров и Манарино ще излязат на корта след 22:00 часа.
Григор е спечелил и трите си мача с Манарино до този момент. При нов успех над французина първата ракета на България ще срещне Себастиан Корда (САЩ) или Себастиан Баес (Аржентина) на осминафиналите.
Наградният фонд на турнира във Вашингтон е 1 953 285 щатски долара.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи:
Instagram: https://go.bnt.bg/instagram
Facebook: https://go.bnt.bg/facebook
LinkedIn: https://go.bnt.bg/linkedin
TikTok: https://go.bnt.bg/tiktok
Пьотр Нестеров донесе първата българска победа в основната схема на Чалънджър турнира в Пловдив
Динко Динев отпадна на старта на тенис турнира от сериите Чалънджър в Пловдив
Бившата шампионка от Уимбълдън Маркета Вондроушова получи четиригодишно наказание
Иван Шишков за пътната инфраструктура: На картата на България липсват много пътни трасета
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско