Във Военномедицинска академия днес беше извършена операция на Христиан Пендиков за стабилизиране на долната челюст. Интервенцията беше извършена изцяло от екип от специалисти на Отделение "Орална хирургия" на ВМА с ръководител д-р Атанаска Чешмеджиева.
Състоянието на пациента е стабилно, без опасност за живота. Христиан Пендиков остава за лечение и наблюдение в болничното заведение.
Външният министър на Северна Македония Буяр Османи и българският му колега Николай Милков вчера посетиха Пендиков във ВМА, където беше настанен в петък.

Двамата външни министри осъдиха остро нападението над младия мъж с българско самосъзнание, което стана на 19 януари вечерта в Охрид. На следващия ден пострадалият беше докаран за лечение в София със счупена челюст, спукани ребра и шиен прешлен. Официално Скопие за пореден път обеща нулева толерантност към езика на омразата и насилието.
Побойникът на Христиан Пендиков - Илия Спасески, ще лежи в ареста 30 дни, потвърди външният министър на Северна Македония.

България извика за консултации посланика си в Северна Македония
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Все повече водачи, употребяващи райски газ зад волана - за рисковете, контрола и необходима ли е промяна на закона
От 1 август ще бъдат осигурени допълнителни медицински екипи и линейки по българското Черноморие
Протест на земеделски производители, недоволни от нерегламентирания внос на продукти
Ликвидираха нападателя, който уби един човек и рани още 29 на ежегодния прайд в Берлин
Политически страсти - има ли единен десен кандидат за президент наесен?