Ига Швьонтек продължава силната си серия в Близкия Изток

В друг мач от турнира в Дубай Анна Калинская отстрани Коко Гоф

Ига Швьонтек
21:48, 22.02.2024

Водачката в световната тенис-ранглиста при жените Ига Швьонтек продължава перфектния си период на турнирите в Близкия изток, след като се класира на полуфинал в Дубай. Полякинята, който е и №1 в схемата, преодоля на четвъртфинал китайката Чжън Цинвен с 6:3, 6:2.

Защитаващата титлата си от Доха Швьонтек се нуждаеше от 86 минути, за да победи тази съперничка за втори път тази година и общо за шести в срещите им до момента.

Днес тя нито един път не си позволи да загуби сервис срещу тази съперничка, както и спаси три точки за пробив. На свой ред тя проби подаването на Чжън три пъти и се класира за полуфинал.

Там нейна съперничка ще бъде 25-годишната рускиня Анна Калинская, която победи в три сета №3 в турнира Коко Гоф (САЩ) – 2:6, 6:4, 6:2. Рускинята, която достигна до четвъртфинал на Откритото първенство на Австралия, днес реализира шеста поредна победа, стартирайки от квалификациите. Тя се намира без съмнение в пика на кариерата си, попадайки за първи път в топ 30 на ранглистата на WTA.

В другата полуфинална среща излизат една срещу друга две непоставени тенисистки. Ясмин Паолини от Италия отстрани Елена Рибакина (Казахстан и №4 в турнира) без игра, тъй като Рибакина се отказа. В другия мач Сорана Кърстя (Румъния) се справи с №7 Маркета Вондроушова (Чехия) с 2:6, 7:6 (1), 6:2.