Илиян Радулов се класира за полуфиналите на сингъл и на двойки на турнир на ITF във Вашингтон

Илиян Радулов
08:51, 25.08.2023
Чете се за: 01:55 мин.

Илиян Радулов се класира за полуфиналите на сингъл и на двойки на турнира за юноши и девойки от категория J300 на ITF във Вашингтон (САЩ).

Поставеният под №2 при юношите българин победи с 6:2, 6:1 Сайръс Маджуб от САЩ. Това е трета победа за Илиян на турнира при само един загубен сет. За място на финала Радулов ще играе срещу друг представител на домакините Александър Фрусина.

В турнира на двойки Радулов е на полуфинал в тандем с Тянхуей Джан от Китай. За място на финала Радулов и Джан ще играят срещу американците Кайлан Бигън и Мийка Бигън.

Росица Денчева отпадна на четвъртфиналите на сингъл при девойките. Българката отстъпи с 3:6, 1:6 на първата поставена Маю Кросли от Япония. Преди този мач Денчева постигна две убедителни победи без да загуби сет.

Илиян Радулов, Росица Денчева и Елизара Янева участват на турнира като част от отбора на ITF. От 3 септември те започват участие на US Open.

България ще бъде представена от Илиян Радулов при юношите и Ива Иванова, Росица Денчева и Елизара Янева при девойките на Откритото първенство на Съединените щати по тенис.

Адрияно Дженев няма да може да участва поради контузия.

Голмайсторът на Левски Асими Фадига: Това бе най-важният гол в цялата ми кариера
Кой печели и кой губи от удължаването на забраната за внос на слънчоглед от Украйна?