илиян радулов полуфиналист турнира трева роухямптън
Снимка: БФ Тенис
15:43, 09.07.2023
Чете се за: 01:47 мин.

Илиян Радулов се класира за втория кръг на Уимбълдън за младежи. Поставеният под №6 българин направи обрат и победи с 4:6, 7:6(4), 6:3 Пол Барбие Газьо от Франция. Срещата продължи 1 час и 53 минути.

Радулов победи този съперник и във втория кръг на Ролан Гарос тази година.

Илиян допусна пробив още в първия гейм на мача. При 4:5 той имаше четири възможности да върне пробива, но не успя. Газьо пък затвори първата част в своя полза при петия си сетбол.

Втория сет мина без пробиви и така се стигна до тайбрек. В него Радулов поведе с 6:4 точки и от първата си възможност изравни сетовете.

В третата решителна част Радулов спечели четири поредни гейма от 2:3 до 6:3.

По-късно днес мачовете си от първия кръг ще изиграят и другите български тенисисти.

Поставеният под №12 при юношите Адриано Дженев ще играе срещу Антоан Гибодо от Франция.

При девойките Ива Иванова ще играе срещу квалификантката Вандула Вадлдманова, а Росица Денчева ще се изправи срещу 14-ата поставена Теодора Костович от Сърбия.

Ансамбълът за девойки донесе четвърти медал за България от световното първенство по художествена гимнастика
Петър Мицин се класира на трети финал на европейското първенство по плуване за юноши