Интер се доближи до титлата след разгром над Аталанта

Възпитаниците на Симоне Индзаги безпроблемно спечелиха отложения мач от 21-ия кръг

23:38, 28.02.2024
Интер

Интер победи Аталанта с 4:0 в отложен мач от 21-ия кръг на Серия А. =

Гостите бяха близо до изненада в началото на двубоя на стадион "Джузепе Меаца" в Милано, но попадение на Шарл Де Кетеларе бе отменено след намесата на ВАР заради игра с ръка. Гол за домакините на Николо Барела също не бе зачетен заради засада.

Възпитаниците на Симоне Индзаги откриха резултата в 26-ата минута. Вратарят Марко Карнезеки пресече подаване, но избута топката извън наказателното поле. Матео Дармиан стреля по земя в опразнената врата за 1:0.

В добавеното време на първото полувреме Лаутаро Мартинес удвои аванса на тима си с плътен шут извън наказателното поле.

След почивката "синьо-черните" продължиха да бележат. "Нерадзурите" получиха дузпа за игра с ръка на Ханс Хатебур. Марко Карнезеки спаси изпълнението на Лаутаро Мартинес, но Федерико Димарко се разписа при добавката.

Резервата Давиде Фратези също записа името си сред голмайсторите, 10 минути след като се появи в игра. Полузащитникът засече с глава центриране от пряк свободен удар на друга резерва - Алексис Санчес.

Интер остава на върха в класирането с актив от 69 точки. Аталанта заема 5-ото място в подреждането с 46 пункта.

Манчестър Юнайтед се класира на четвъртфиналите в Купата на Англия с гол на Каземиро