Италия и Словения ще спорят за титлата на ЕвроВолей 2021

12:57, 19.09.2021
Чете се за: 02:02 мин.
италия словения спорят титлата евроволей 2021

Отборите на Италия и Словения ще се борят за златните медали на Европейското първенство по волейбол при мъжете в Катовице, след като в 1/2-финалите елиминираха съответно действащия шампион Сърбия и един от домакините в турнира Полша.

Любопитното е, че двата тима вече се срещнаха веднъж в турнира в мач от груповата фаза, като в мач от Група В, където беше и отборът на България, италианците се наложиха с 3:0 гейма.

В 1/2-финалите "Скуадра Адзура", която на това първенство е без част от големите си звезди, детронира "плавите" след успех с 3:1 (29-27, 25-22, 23-25, 25-18).

Най-резултатен за победата стана 19-годишният Алесандро Микиелето, който заби 23 точки, като по този начин продължи с отличните си изяви през това лято. Джулио Пинали също изигра силен двубой, прибавяйки 17 пункта за победата.

За сърбите Урош Ковачевич завърши с 16 точки, докато звездата на западните ни съседи Александър Атанасийевич приключи с 12.

В другия 1/2-финал пък Словения разплака домакините от Полша със същия резултат 3:1 (25-17, 30-32, 16-25, 35-37) пред около 10 000 зрители в зала "Сподек".

Словенците показаха страхотен характер, за да измъкнат втората и четвъртата част, които отидоха далеч отвъд 25-ата точка.

Така момчетата на Алберто Джулиани ще играят на трети финал в последните четири европейски първенства, като любопитното е, че във всеки един от тези случаи те отстраняват "Дружина Полска" по пътя си към финала.

Финалът Словения - Италия е тази вечер, 19 септември, от 21.30 часа.

Станимир Стоилов: Ще си поизцапам ръцете в Левски