Италианското правителство реши да узакони временно нелегално заетите в селското стопанство и в помощ на домакинствата.
Целта е да се осигури на работници от Африка, но и от България и Румъния, адекватно здравно покритие в условията на пандемия и да се противодейства на експлоатацията.
Работодателят може да подаде искане за узаконяване срещу фиксирана вноска от 400 евро.
При другия случай чужденци, чието разрешение за престой е изтекло на 31 октомври миналата година, могат да получат временно удостоверение срещу 160 евро.
Срокът е от 1-ви юни до 15-ти юли. Правителственият декрет призовава отделните региони към спешни мерки за гарантиране на здравословно и сигурно настаняване на сезонните работници.
Горещите вълни и глобалното затопляне: Според доклад дейността на човека ускорява затоплянето
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
Магдалена Милтенова: 30% увеличение на винетките няма да реши проблемите с пътищата