Ива Иванова се класира за четвъртфиналите на двойки при девойките на Уимбълдън

Росица Денчева обаче отстъпи на поставената под номер 1 Рената Ямрихова на четвъртфиналите на сингъл.

ива иванова класира четвъртфиналите двойки девойките уимбълдън
Снимка: bgtennis.bg
17:12, 12.07.2024
Чете се за: 01:02 мин.

Ива Иванова се класира за четвъртфиналите на двойки при девойките на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Българката и Уакана Сонобе от Япония, поставени под №5, победиха с 6:2, 6:2 Ноеми Базилети от Италия и Лили Тагер от Австрия. Срещата беше прекъсната вчера заради дъжд при резултат 4:1 във втория сет.

По-късно днес Иванова и Сонобе ще играят на четвъртфиналите срещу вторите поставени в схемата Ива Йович/Тайра Грант от САЩ.

Росица Денчева пък загуби на четвъртфиналите на сингъл с 6:3, 6:1 от първата поставена Рената Ямрихова от Словакия. Преди този мач Денчева постигна три поредни победи без да загуби сет.

Михаил Атанасов е национален треньор от страна на БФТ на българските юноши и девойки за откритото първенство на Великобритания по тенис.

Борислав Георгиев: Сравнихме часовниците, вдигнахме нивото и изпълняваме плана, който си поставихме