Ива Иванова започна участието си на Уимбълдън при девойките с обрат

Поставената под №16 победи представителката на домакините Изабел Лейси с 2:6, 6:2, 6:2.

ива иванова започна участието уимбълдън девойките обрат
Снимка: bgtennis.bg
22:34, 07.07.2024

Ива Иванова се класира за втория кръг на сингъл при дeвойките на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Поставената под №16 направи обрат и победи представителката на домакините Изабел Лейси с 2:6, 6:2, 6:2. Срещата продължи 101 минути.

Българката допусна пробив в първия гейм на мача, но успя да обърна резултата до 2:1. Въпреки това великобританката направи серия от пет спечелени гейма, а с това и първия сет с 6:2.

Иванова отново загуби подаването си в първия гейм на втората част, но спечели следващите четири за 4:1. Лейси намали един гейм от пасива си, но след това поставената под №16 взе два поредни гейма за 6:2.

Българката продължи да доминира и поведе с 3:0 в третата решителна част. До края тя контролираше мача и с още един пробив спечели с 6:2.

Срещите на другите трима българи от първия кръг на основната схема бяха отложени за утре.

При юношите Александър Василев ще играе срещу №6 в схемата Ян Кумстат от Чехия. Българинът вече записа две победи в квалификациите на турнира. Кумстат пък е финалист от Australian Open и шампион на силния международен турнир от категория J300 на ITF в Пловдив.

При девойките Росица Денчева ще играе срещу квалификантката Мика Бучник от Израел.

Елизара Янева ще стартира срещу поставената под №11 в схемата Уакана Сонобе от Япония. Преди седмица Янева победи Сонобе с 6:4, 6:1 на турнира в Роухямптън.

Байерн Мюнхен обяви трансфера на Майкъл Олисе
Квалификантката Лулу Сун продължава своята приказка на Уимбълдън в четвъртфиналите