Ивайло Иванов и Борис Георгиев допуснаха загуби във втория кръг на турнира по джудо в Тел Авив

ивайло иванов спечели златен медал турнира сериите гран португалия
Снимка: БФ Джудо
18:18, 18.02.2023
Чете се за: 01:27 мин.

Българите Ивайло Иванов и Борис Георгиев загубиха от бъдещите шампиони на турнира по джудо Гранд шлем в Тел Авив (Израел), който е олимпийска квалификация за Париж 2024.

И двамата започнаха с победи, но след това претърпяха поражения с "вадзари" в продълженията. Иванов стартира с "ипон" срещу представителя на домакините Гюи Гуревич в категория до 90 килограма, но след това не успя срещу Бека Гвиниашвили (Грузия), европейски шампион от 2017-а и двукратен победител на турнири от сериите Мастърс.

При 100-килограмовите Георгиев надделя над Михал Йеджейевски (Полша) с "ипон", а във втория кръг загуби от Михаел Корел (Нидерландия), европейски шампион от София 2022 и двукратен бронзов медалист от световни първенства.

България приключи надпреварата с един бронзов медал на Марк Христов (73 кг), като отличието е първо за национала от подобен форум.

Илиана Раева след контролното на националките: Доволна съм, независимо, че имаше доста грешки
Боряна Калейн спечели първото официално контролно на националния отбор по художествена гимнастика