Изабелла Шиникова загуби драматично от Бренда Фрухвиртова на сингъл на турнир по тенис в Амстелвеен

изабелла шиникова триумфира титлата турнир тенис монастир
Снимка: БФ Тенис
19:59, 12.07.2023
Чете се за: 01:42 мин.

Изабелла Шиникова отпадна драматично в първия кръг на сингъл на турнира в Амстелвеен (Нидерландия) с награден фонд 60 хиляди долара.

Българката отстъпи с 6:7(2), 6:3, 4:6 от №138 в световната ранглиста Бренда Фрухвиртова от Чехия. Срещата продължи точно 2 часа. Изабелла изигра много силен мач, но не успя да стигне до победата.

В турнира на двойки Шиникова се класира на четвъртфинал. Българката и партньорката й Инди Де Вром (Нидерландия), които участват с "уайлд кард", победиха германките Яна Мордергер и Таисия Мордергер с 6:0, 6:2. Шиникова и нидерландката ще играят на четвъртфиналите срещу третите поставени Алана Парнаби от Австралия и Алис Роб от Франция.

Междувременно, Джулия Терзийска отпадна в първия кръг на сингъл на турнира на клей за жени в италианската столица Рим с награден фонд 60 хиляди долара.

Българката, която премина постигна две победи в квалификациите, загуби от участващата с "уайлд кард" италианка Дилета Черубини с 2:6, 6:0, 2:6 за 2 часа и 4 минути игра.

Родното участие в надпреварата продължава, след като Диа Евтимова и Марин Парто (Франция) достигнаха до четвъртфиналите на двойки.