Джесика Пегула с впечатляващ обрат над своя сънародничка в Сеул

Американката отстрани Клеър Лиу с 4:6, 6:3, 6:0 в четвъртфинал на турнира на твърди кортове

джесика пегула вероника кудерметова спор титлата токио
11:50, 13.10.2023
Чете се за: 01:00 мин.

Джесика Пегула (САЩ) обърна и победи сънародничката си Клеър Лиу с 4:6, 6:3, 6:0 в четвъртфинал на турнира на твърди кортове в Сеул (Южна Корея). Мачът продължи 2 часа и 28 минути.

Поставената под номер 1 в основната схема американка загуби първия сет, в който двете си размениха 5 пробива.

В следващите две части обаче Пегула показа защо е номер 4 в света в момента, давайки само 3 гейма на своята съперничка.

В битка за място на финала американката ще играе с победителката от срещата между рускинята Вероника Кудерметова и белгийката Янина Викмайер.