Световният номер две в тениса Новак Джокович потвърди, че няма да участва в турнира от сериите Мастърс в Индиън Уелс, тъй като не е ваксиниран срещу COVID-19 и няма право да пътува до САЩ.
Вчера сръбският тенисист бе включен в жребия за основната схема за надпреварата, където той беше поставен под номер 2. Това породи въпроси дали той все пак няма да играе в първия за годината Мастърс турнир. В крайна сметка, Новак Джокович се оттегли официално от надпреварата.
Той потвърди, че няма как да играе в калифорнийската пустиня, заради ваксинационния си статут.
"Когато бях автоматично включен в списъка с участници в Индиън Уелс и Маями, знаех, че вероятността да участвам е малка. Американският център за контрол на заболяванията потвърди, че правилата няма да се променят, така че няма да мога да играя в САЩ. Желая късмет на всички, които ще участват в тези страхотни турнири", написа Новак Джокович в Туитър.
Това означава, че носителят на 20 титли от Големия шлем ще пропусне и Мастърса в Маями, който започва в края на месеца.
Новината бе добра за първата ракета на България Григор Димитров, който заема позицията на Джокович в схемата и по този начин ще почива в първия кръг, а във втори ще чака белгиеца Давид Гофен или Джордан Томпсън от Австралия.
Първоначално българинът бе сред непоставените и трябваше да премери сили с американеца Томи Пол в първия кръг, а победителят да се изправи срещу третия в света Александър Зверев.