Джокович стартира с бърз успех на турнира в Синсинати

джокович стартира бърз успех турнира синсинати
08:39, 17.08.2023

Новак Джокович се завърна с победа на американска земя след две години отсъствие, като се класира за третия кръг на тенис турнира в Синсинати от сериите "Мастърс" с награден фонд 6 600 000 долара. Сърбинът записа бърза победа над Алехандро Давидович Фокина, който се отказа след един сет игра. Световният номер 2 спечели първата част с 6:4, а испанецът не успя да продължи мача заради контузия в долната част на гърба.

По-рано Джокович загуби на двойки със сънародника си Никола Чачич от Джейми Мъри (Великобритания) и Майкъл Винъс (Нова Зеландия).

В четвъртък Джокович ще се изправи срещу французина Гаел Монфис, който направи отличен мач, надигравайки австралиеца Алекс Де Минор със 7:5, 6:4.

Денят беше разочароващ и за датчанина Холгер Руне, който трябваше да се откаже заради контузия срещу американеца Макензи Макдонолд, след като губеше в резултата с 4:6, 0:2.

Швейцарският ветеран Стан Вавринка също продължава напред в турнира, след като се наложи над друг американец - Франсис Тиафо, с 6:3, 6:4.

Левски приема Апоел Беер Шева, Михайлов извън състава
Калоян Шиков е четвъртфиналист на турнир от първа категория на Тенис Европа в Испания до 14 г.