Кейлъб Дресел отново е най-бърз на 100 м свободен стил

кейлъб дресел отново бърз 100 свободен стил
08:00, 29.07.2021
Чете се за: 01:10 мин.

Кейлъб Дресел отново беше най-бърз в плувния басейн. Американецът спечели златния медал на 100 метра свободен стил на Игрите в Токио с нов олимпийски рекорд. Той финишира за 47.02 секунди.

13-кратният световен шампион и третият най-бърз човек в историята стартира светкавично с 0,60 време за реакция, за да завърши преди австралиеца Кайл Чалмърс.

Бронзовото отличие е за представителя на Руския олимпийски комитет Климент Колесников, който преди няколко дни спечели сребро на 100 метра гръб.

Кейлъб Дресел, който е на 24 години, вече е четирикратен олимпийски шампион. В Токио той финишира на първо място заедно със съотборниците си от САЩ на 4х100 метра свободен стил.

„Беше наистина трудна година, наистина тежка“, каза Кейлъб Дресел.

Флорида и Каролина са на победа от място на полуфиналите
08:34, 26.04.2024
Чете се за: 03:15 мин.
ПСВ докосва титлата след голово шоу в Хееренвеен
08:04, 26.04.2024
Чете се за: 03:32 мин.
Изключителен Костас Слукас помогна на Панатинайкос да изравни серията с Макаби в Евролигата
07:37, 26.04.2024
Чете се за: 02:32 мин.
Спортни новини 26.04.2024 г., 06:30 ч.
07:11, 26.04.2024
Реал Мадрид отново не даде шансове на Баскония и Милър-Макинтайър и е много близо до място във Финалната четворка
00:21, 26.04.2024
Чете се за: 03:30 мин.
Манчестър Сити вкара четири на Брайтън и остава на полпозиция в борбата за титлата в Англия
00:02, 26.04.2024
Чете се за: 01:50 мин.
Ига Швьонтек и Онс Жабер потеглиха с победи в Мадрид
23:46, 25.04.2024
Чете се за: 02:02 мин.
Рома излъга Удинезе при доиграването с гол в добавеното време и помрачи дебюта на Канаваро в Серия "А"
23:31, 25.04.2024
Шиникова се класира за втория кръг на тенис турнира в Хамамет, Денислава Глушкова отпадна
23:21, 25.04.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Локомотив Калининград и Радо Арсов пропуснаха да затворят финалната серия за титлата в Русия и ще играят пети решителен мач
23:06, 25.04.2024
Белослава Кръстева постигна пети успех на европейското индивидуално първенство по класически шахмат за жени
22:58, 25.04.2024
Давид Иванов се класира за четири финала на европейското по спортна гимнастика за младежи
22:51, 25.04.2024
Куче в Пищигово дни наред не изоставя гроба на стопанката си
Д-р Николова: Колкото повече хора са готови за среща с вируса, толкова по-малко хоспитализации