ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Кирил Петков пред БНТ: Калин Стоянов не е разговарял с мен от август насам

Чете се за: 01:45 мин.
У нас
Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
      Слушай новината
      00:00
      00:00

      Вътрешният министър Калин Стоянов сам призна, че след август не сме имали дори един разговор. Това заяви в коментар за БНТ съпредседателят на ПП Кирил Петков.

      "Едновременно с това сподели, че е разговарял с лидерите на ДПС и ГЕРБ. Не мисля, че може да се говори за какъвто и да е натиск. Днес стана ясно пред всички български граждани, че този министър не е водил разговори с мен от август насам, но явно продължава да води добри разговори с други лидери".

      Петков е категоричен, че никога не е спускал на министъра имена за назначения. Определи като притеснителен факта, че 17 шефове на областни дирекции на МВР са сменени по време на парламентарната почивка.

      "Това за мен е червен флаг, защото никой от нашата парламентарна група нямаше идея за това".

      Петков заяви, че ПП-ДБ са настояли за свикването на анкетна комисия във връзка с протеста и ексцесиите от миналия четвъртък, и действията на министъра:

      "Ще изслушаме всички, които можем по случая, за да формираме краен доклад, да го представим на премиера и той да вземе решение".

      Вижте още в прякото включване

      Чуйте последните новини, където и да сте!
      Последвайте ни във Facebook и Instagram
      Следете и канала на БНТ в YouTube
      Вече може да ни гледате и в TikTok

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image