Вчера Борисов обяви отново, че смята да изиграе ход с Рая Назарян - ход, който работи за Пеевски и Сарафов, измисляйки как да забавят с още един ден избора на председател на Народното събрание. Това написа съпредседателят на "Продължаваме Промяната" - "Демократична България" Кирил Петков в профила си във Фейсбук.
"Ние в разговори за мнозинства, зад които наднича Пеевски, няма да влезем. Отказът да подпишат дори една декларация говори за огромната зависимост на ГЕРБ", пише той.
По думите му "Продължаваме Промяната" ще подкрепи кандидата на коалицията, както и на балотажа кандидати от партии, които са подписали декларацията.
"Всеки изгубен ден увеличава риска за Сарафов и се надяваме и другите партии да осъзнаят това", пише още Петков.
Вицепрезидентът Йотова: Никога досега бюджет не е приеман при такава липса на диалог
Собствеността на "Лукойл": Енергийното министерство не е препоръчвало изкупуване
Срещу имотните измами: От догодина се ограничава достъпът до нотариалните актове
Бюджет 2026 влиза за обсъждане на второ четене във финансовата комисия
След спецоперацията на Антикорупционната комисия: Очакват се подробности по разследването срещу "Величие"