Колоездач почина след тежък инцидент по време на Обиколката на Швейцария

колоездач почина тежък инцидент време обиколката швейцария
14:15, 16.06.2023
Чете се за: 01:47 мин.

Швейцарският колоездач Джино Медер е починал в болницата в Хур в следствие на раните, получени при тежко падане в четвъртък, съобщиха от неговия клуб Бахрейн-Викториъс.

26-годишният Медер пострада в края на етап №5 от Обиколката на Швейцария. На спускането от планинския проход Албула Медер той губи контрол над велосипеда и пада в дерето край пътя. При инцидента пострада и американецът Магнус Шефилд от тима на Инеос, но неговото състояние не е обезпокоително.

Веднага след падането Медер бе откаран с хеликоптер в болницата в Хур, а преди това докторът на състезанието му оказва кардио-пулмонална първа помощ (CPR). Въпреки усилията на екипа на болничното заведение Медер е издъхнал малко преди обяд днес, посочват от Бахрейн-Викториъс.

През 2021 година Джино Медер спечели етап от Обиколката на Италия, по-късно същата година той спечели и класирането при младите колоездачи в Обиколката на Испания и завърши на 5-о място в генералното класиране.

Най-добрият резултат на швейцареца през тази година пък бе 5-ата позиция в състезанието Париж - Ница.