В навечерието на православния Великден Парижката филхармония представя на своята официална страница, както и в своя канал в YouTube концерт на световноизвестната българска оперна певица Соня Йончева.
В него сопраното изпълнява произведения на Хендел, Рамо и Пърсел. Записът е направен на този ден преди 3 години във френската столица.
"Много съм щастлива, че мога да ви поканя да съпреживеете една вечер с мен и великолепната музика на Хендел, Рамо и Пърсел", написа в своя Facebook профил Соня Йончева.
Концертът е част от инициативата на Парижката филхармония всяка вечер да подарява на почитателите на класическата музика по един концерт от своя видеоархив. Всеки от записите е достъпен достъпен за 24 часа.
Посмъртно удостоиха Михаил Белчев с голямата награда „Христо Г. Данов“ за цялостен принос в книжовната литература
12 редовни кръводарители бяха отличени в навечерието на Световния ден на кръводарителя
Протестиращите млади лекари: Директор на дирекция в МЗ взема 4 пъти повече от лекар-специализант
Директори на задлъжнели болници със заплати, по-високи от на министъра на здравеопазването
Директори на задлъжнели болници със заплати, по-високи от на министъра на здравеопазването
Цистерни с мляко са блокирани на границата с Румъния заради нови изисквания на БАБХ