На България ѝ е нужно редовно правителство. В този смисъл отговорността за предлагането и съставянето на редовен кабинет е на първата или втората политическа сила. Това заяви в "Още от деня" Кристина Петкова, зам.-председател на ДСБ.
"За последните три години двата редовни кабинета бяха предложени от ПП-ДБ. В 49-ото Народно събрание ние с 63 народни представители поехме да носим отговорността да предложим състав на кабинет, за да има България редовно правителство, което да следва националните интереси", каза Петкова.
Според нея с поведението и изказванията си Бойко Борисов показва, че не желае да състави кабинет.
"Нашите избиратели ни казаха, че сега е време да бъдем опозиция. Кадровата чистка в службите продължава. Българското разузнаване обслужва политически интереси", обясни още тя.
Гледайте повече от "Още от деня"
Силви Кирилов: Tвърденията за „десетократно завишени цени“ при обществената поръчка за скринингови тестове не са истината
Министър Христанов: Трябва да се засили граничния контрол заради вноса от Южна Америка
След бурни дебати в НС: Ограничението на изборните секции в страните извън ЕС е окончателно
Европейската прокуратура призна Теодора Георгиева за виновна, иска уволнението й
Подготовката за изборите: Премиерът Андрей Гюров се среща с новите областни управители
Бъдещето на Украйна: Делегация от Киев се среща с пратениците от САЩ