Дебютантът в турнирите от "Големия шлем" Аслан Карацев (Русия) поднесе изненадата в тазгодишното издание на Откритото първенство на Австралия по тенис, след като елиминира в третия кръг на надпреварата поставения под номер 8 Диего Шварцман (Аржентина) с 6:3, 6:3, 6:3.
Преминалият през квалификациите Карацев, който е 114-и в световната ранглиста, наниза 50 печеливши удара срещу едва 5 на южноамериканеца.
Руснакът показа и страхотна психическа устойчивост в трудните моменти, като спаси 10 от 11 възможности за пробив на съперника, а сам реализира 5 от 6-те си шанса.
Шварцман реализира единствения си брейк в началото на третия сет, но Карацев бързо сложи край на надеждите му за обрат със серия от четири поредни гейма.
Световният №114, когото Медведев описа миналата седмица като “тайното оръжие” на Русия в спечелването на ATP Cup, не трепна днес в първата си среща с тенисист от Топ 10.