Леонид Шейнгезихт спечели титлата на двойки на турнира по тенис на червени кортове в Тайван

леонид шейнгезихт започна победа участието тенис турнир малмьо
Снимка: БФ Тенис
17:25, 26.08.2023
Чете се за: 01:25 мин.

Българинът Леонид Шейнгезихт спечели титлата на двойки на турнира по тенис на червени кортове в Тайнан (Тайван) с награден фонд 25 хиляди долара.

Шейнгезихт и руснакът Иван Денисов победиха във финала поставените под номер 1 японци Тайсей Ичикава и Сейта Ватанабе с 6:2, 6:4. Мачът продължи час и 15 минути.

Представителят на България и Иван Денисов стартираха убедително, поведоха с 5:1 и приключиха първия сет при 6:2. Във втората част ситуацията се повтори до аванс от 5:1, японците взеха два поредни гейма, но Шейнгезихт и Денисов стигнаха до 6:4 и ликуваха с трофея.

За 22-годишния Леонид Шейнгезихт това е четвърта титла на двойки в кариерата му в състезанията от веригата на Световната федерация по тенис (ITF), а един от трофеите той спечели в средата на април през настоящия сезон в Телде (Испания) с партньор Ноа Лопес (Швейцария).

Йоана Георгиева се класира за финал А на 200 метра едноместен каяк на световното първенство в Дуисбург
Филип Кръстев: Ситуацията в българския футбол е много тежка, трябва да променим нещо