Левски надви Етър в първата си проверка в Правец

20:15, 30.06.2023
левски надви етър първата проверка правец

Отборът на Левски спечели първата си контрола по време на летния си лагер в Правец, след като надигра с 2:1 състава на Етър Велико Търново.

"Сините" контролираха изцяло събитията на терена през първото полувреме, но въпреки това трябваше да чакат до самия му край, за да вземат аванс в резултата.

Това се случи в 43-ата минута, когато точен за тима бе Рикардиньо, чийто изстрел с глава от близо рикошира в тялото на бранителя Георги Александров и влетя неспасяемо във вратата на "болярите" за 1:0.

Секунди по-късно пък Марин Петков достави добро подаване за Джавад Ел Джемили и с удар от движение мароканецът удвои преднината на Левски.

В 49-ата минута играчите на Етър върнаха едно попадение благодарение на Шахредин Буколда, който се възползва от грешка от Патрик-Габриел Галчев и оформи крайното 2:1.

За Левски лагера в Правец продължава с тренировъчни занимания преди момчетата на Николай Костов да излязат за следващата си проверка срещу втородивизионния Марица Пловдив идния вторник (4 юли).

Съставът на Етър Велико Търново пък ще изиграе следващата си контрола в сряда (5 юли), в която съперник ще бъде изпадналия от Първа лига през миналия сезон Спартак Варна.

Земетресение с магнитуд 6,4 по Рихтер в Индонезия
Юлиян Попов: Морето е чисто и няма радиация, обект сме на целенасочена атака от страна на руски медии