ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
Убийството в Петрохан: Полицията е установила...
Чете се за: 06:50 мин.
Правната комисия в НС реши: Секциите в страните извън ЕС...
Чете се за: 01:07 мин.

ЗАПАЗЕНИ

Линдзи Вон планира да участва в Милано/Кортина

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:50 мин.
Спорт

Въпреки че със скъсана кръстна връзка, която получи при инцидент , легендарната скиорка ще се опита да участва на Игрите на италианска земя.

триумф ема айхер сен мориц подиум линдзи вон
Слушай новината

Американската звезда в алпийските ски Линдзи Вон заяви, че планира участие на започващите в петък Зимни олимпийски игри в Милано/Кортина и по-специално на спускането в неделя, въпреки че е „скъсала кръстната връзка на лявото си коляно при инцидент миналата седмица“.

41-годишната Вон разкри за контузията си по врeмe на пресконференция в Кортина д’Ампецо днес. Тя обясни в детайли, че е получила и увреждане на менискуса и натъртвания при падането в петък по време на спускането от Световната купа в Кран-Монтана.

Тя допълни, че се е чувствала добре, когато е решила да продължи да кара с шина във вторник, но предстои да направи още един тест по време на официалната тренировка в четвъртък.

„Ще направя всичко възможно, за да бъда в стартовата линия“, каза Вон, която е имала доста тежки контузии през кариерата си, а миналия сезон реши да се върне след отказване от активния спорт. Тя постави изкуствени импланти в лявото си коляно, но заради амбицията да участва на Олимпийските игри е отново мотивирана.

„Не се оплаквам, главата ми е високо вдигната и стоя изправена. На една седмица съм от това, което никога не съм смятала за възможно. Това е черешката на тортата и невероятна възможност да приключа кариерата си. Не искам да съжалявам за нищо после, затова и дойдох в Милано. Тук съм и ще се опитвам, докато имам възможност“, каза златната медалистка в спускането от 2010-а година.

Свързани статии:

Линдзи Вон: Олимпийската ми мечта не е приключила
Линдзи Вон: Олимпийската ми мечта не е приключила
Легендата окуражи своите фенове, след като пострада в спускането на...
Чете се за: 01:50 мин.
Отмениха старта в Кран Монтана след падане на Линдзи Вон
Отмениха старта в Кран Монтана след падане на Линдзи Вон
41-годишната скиорка загуби равновесие и се блъсна в предпазните...
Чете се за: 01:07 мин.

Последвайте ни

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?