Лион превзе леговището на драконите и гледа смело към четвъртфиналите на Лига Европа

лион превзе леговището драконите гледа смело четвъртфиналите лига европа
21:57, 09.03.2022
Чете се за: 01:27 мин.

Отборът на Олимпик Лион постигна минимален успех с 1:0 при визитата си на Порто в първи двубой от осминафиналите на Лига Европа.

Единственото попадение на "Ещадио до Драгао" бе отбелязано в 59-ата минута. Карл Токо Екамби бе изведен по левия фланг, нахлу в наказателното поле на "драконите", където се измъкна от двама противникови бранителя и подаде по земя към Муса Дембеле. Френският нападател на "лъвовете" върна топката с пета към Лукас Пакета, който с прецизен удар около точката за изпълнение на дузпа прати топката в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Диого Коща.

Първоначално попадението бе отменено заради засада на Дембеле при подаването на Токо Екамби, но след намеса на ВАР голът бе признат, тъй като французинът е бил в редовна позиция.

Домакините вкараха попадение в последните секунди на петминутното добавено време чрез бранителя Шансел Мбемба, но той бе отменен заради засада.

Реваншът е следващият четвъртък, 17 март, от 22.00 часа на стадион "Групама".