Лион съсече Пари Сен Жермен с гол в 94-ата минута

17:42, 22.01.2018
Чете се за: 01:08 мин.
лион съсече пари сен жермен гол ата минута

Олимпик (Лион) победи с 2:1 водача в Лига 1 Пари Сен Жермен в голямото дерби на френското футболно първенство. С успеха домакините си върнаха второто място в класирането и съкратиха преднината на парижани на осем точки след 22 изиграни кръга.

Победата за Лион бе осигурена в четвъртата минута на добавеното време, когато бившият играч на Манчестър Юнайтед Мемфис Депай реализира с удар от над 25 метра, който намери горния десен ъгъл на вратата на Алфонс Ареола. Гостите от Париж играха от 57-ата минута с човек по-малко, след като Дани Алвеш получи директен червен картон, а всички три гола в срещата бяха наслада за окото.

Първият от тях падна още във втората минута, когато Набил Фекир стреля директно към вратата на Ареола от пряк свободен удар от около 40 метра разстояние. Това определено изненада излезлия напред Ареола и ПСЖ се оказа в ролята на догонващ още в началото на мача.

В осмата минута мощен удар на Единсон Кавани едва не изравни резултата, а играта продължи да бъде много динамична, макар и 100-процентовите положения да липсваха.

Все пак гостите стигнаха до изравняването в добавеното време на първото полувреме, когато Левин Курзава се разписа с бомбен удар с левия крак.

В 57-ата минута настъпи ключов момент в мача, тъй като гостите останаха с човек по-малко на терена. Дани Алвеш извърши нарушение отзад в средата на терена, опитвайки се да спре атака на домакините, а след протест срещу решението на главния съдия Клемен Тюрпен видя и червения цвят на картона.

Останали с човек повече на терена, домакините бяха много по-активни и на няколко пъти се разминаваха с втория гол. Така обаче се стигна до 94-ата минута, в която миг гениалност от страна на Депай донесе трите точки на Олимпик Лион.

С победата "хлапетата" събраха 48 точки докато Пари Сен Жермен има 56 на върха. Челната тройка се допълва от Олимпик (Марсилия) с 47 точки, а шампионът Монако е на четвърто място с 46.

Още Футбол

Уест Хям ще се раздели с Дейвид Мойс в края на сезона
20:58, 06.05.2024
Чете се за: 00:37 мин.
Аталанта си върна петата позиция от Рома след победа срещу последния в класирането Салернитана
Чете се за: 01:02 мин.
Николай Киров: Мисля, че 4-5 човека не са водили подготовка с отбора.
Чете се за: 02:47 мин.
Маркиньос преди реванша ПСЖ-Борусия Д: Да играеш полуфинал на Шампионската лига не се случва всяка година
16:20, 06.05.2024
Чете се за: 02:30 мин.