от Димитър Русев
12:00, 23.11.2020
Чете се за: 00:42 мин.
ливърпул разби лестър въпреки кадровите проблеми

Отборът на Ливърпул се изравни на върха на класирането във Висшата лига с Тотнъм, след като разби Лестър Сити с 3:0 у дома в дербито от деветия кръг на Висшата лига. “Лисиците” бяха лидери преди началото на кръга, а мениджърът на “червените” Юрген Клоп имаше куп проблеми с отсъстващи играчи, но въпреки мърсисайдци тотално надиграха своя съперник и стигнаха до убедителен успех.

Роберто Фирмино вкара третия гол за “червените”.
На “Анфийлд” домакините упражниха натиск от самото начало и поведоха в резултата в 21-та минута, когато централният защитник на Лестър Джони Еванс си отбеляза автогол с глава след центриране от корнер. Малко преди почивката шампионите удвоиха преднината си с точен изстрел с глава на Диого Жота след добро центриране отляво на Анди Робъртсън. След почивката картината на терена не се промени и след няколко пропуска Ливърпул все пак стигна до трети гол, след като в 86-та минута Роберто Фирмино прати топката във вратата на Каспер Шмайхел с глава след центриране от корнер на Джеймс Милнър.

По този начин Ливърпул вече има 20 точки, какъвто е активът на водача Тотнъм, но “шпорите” са с по-добра голова разлика. Лестър заема четвърта позиция в подреждането с актив от 18 точки. /БГНЕС

Чете се за: 01:02 мин.
Щурм Грац сложи край на доминацията на Ред Бул Залцбург в австрийската Бундеслига
23:33, 19.05.2024
Чете се за: 00:52 мин.
Александър Сьорлот извоюва точката за Виляреал срещу Реал Мадрид в осемголов трилър
Чете се за: 03:57 мин.
Интер и Лацио не излъчиха победител при коронясването на "нерадзурите"
21:22, 19.05.2024
Арсенал изпълни своята задача, но завърши на второ място в крайното класиране на Висшата лига
20:15, 19.05.2024
Чете се за: 04:02 мин.
Ливърпул изпрати Юрген Клоп с победа с 2:0 срещу Уулвърхямптън
20:03, 19.05.2024
Чете се за: 02:30 мин.
Поредният паметен сезон във Висшата лига приключи (ОБЗОР)
Тръмп е шампион на Северна Ирландия за трета поредна година
Впечатляващо! Българин с хранително натравяне стана европейски шампион по таекуондо