Ливърпул взе комфортен аванс пред шампиона на Италия

ливърпул взе комфортен аванс шампиона италия
23:15, 16.02.2022
Чете се за: 01:10 мин.

Отборът на Ливърпул постигна победа с 2:0 над Интер в първи осминафинален двубой от Шампионската лига.

Четвърт част преди края на редовното време гостите от Англия откриха резултата. Андрю Робъртсън центрира от ъглов удар в наказателното поле на "нерадзурите", където Роберто Фирмино засече с глава на първата греда и прати топката в далечния десен ъгъл на вратата, пазена от Самир Ханданович.

"Мърсисайдци" удвоиха преднината си в 83-ата минута. Робъртсън центрира от фаул в пеналтерията на домакините, където Върджил ван Дайк свали с глава за Мохамед Салах, а египтянинът стреля по земя от близка дистанция, топката се отби в крака на Марсело Брозович и влетя неспасяемо в мрежата на вратата за 2:0.

Реваншът между двата тима ще се проведе на 8 март (вторник) на стадион "Анфийлд" от 22.00 часа българско време.