Лия Каратанчева победи световната №224 в Словения

От своя страна Гергана Топалова допусна загуба във втория кръг на турнира

лия каратанчева три поредни победи тенис турнир израел
Снимка: БФ Тенис
21:09, 29.05.2024
Чете се за: 00:52 мин.

Лия Каратанчева се класира за третия кръг на сингъл на турнира в Оточец (Словения) с награден фонд 40 хиляди долара.

Българката победи с 6:3, 7:5 №10 в схемата и №224 в световната ранглиста Тена Лукас от Хърватия. Срещата продължи 1 час и 53 минути.

Каратанчева поведе с 3:0 в първия сет, но допусна изравняване при 3:3. След това Лия спечели три поредни гейма и поведе в сетовете. Във втората част българката проби за 6:5 и след това затвори мача от третия си мачбол. В третия кръг Каратанчева ще играе срещу Барбора Паличова от Чехия.

Гергана Топалова пък загуби във втория кръг с 4:6, 4:6 от Виктория Мбоко от Канада.

ЦСКА и Делфин започнаха с победи на баскетболните финали при 16-годишните момчета