Лийдс се справи с Кристъл Палас у дома

12:46, 09.02.2021
Чете се за: 00:29 мин.
лийдс справи кристъл палас дома

Играчите на Марсело Биелса спечелиха с 2:0 на своя "Елън Роуд", записвайки трети успех в последните си четири срещи във Висшата Лига

Още в третата минута Джак Харисън изведе домакините напред в резултата. Лявото крило получи топката на дъгата на наказателното поле и след като премина няколко метра отправи силен изстрел, с който направи безпомощен Висенте Гуаита.

Вторият гол е срещата бе дело на Патрик Бамфорд и дойде скоро след почивката. Нападателят се разписа при добавка след удар на Рафиня, който беше избит от Гуаита.

За Бамфорд това бе и гол №100 в кариерата му на клубно ниво, с което затвърди добрата форма на "белите" напоследък, като те заемат 10-та позиция с 32 точки.

Кристъл Палас пък е 13-ти с 29 пункта, като възпитаниците на Рой Ходжсън пропуснаха възможността да стигнат до трети последователен успех в първенството.