17:15, 01.03.2021
Чете се за: 00:33 мин.
Зимни
логинов защити титлата сноуборда

Руснакът Дмитрий Логинов защити титлата си в паралелния гигантски слалом на световното първенство по сноуборд в паралелните дисциплини в Рогла (Словения).

В големия финал Логинов победи с една стотна от секундата италианеца Роланд Фишналер.

Преди две години на първенството на планетата в Юта (САЩ) Логинов спечели титлите в паралелния слалом и в паралелния гигантски слалом.

На трето място се класира друг представител на Русия - Андрей Собольов, който в малкия финал спечели с 26 стотни срещу Сан Кюм Ким (Южна Корея).

Българинът Радослав Янков остана на 19-о място в квалификацията и не успя да намери място сред 16-те най-добри.

При жените световна шампионка за втори пореден път стана Зелина Йорг, която е големия финал победи с 12 стотни рускинята София Надиршина. Бронзовото отличие спечели Юлия Дуймовиц (Австрия), която изпревари с 1.05 секунда сънародничката си Клаудия Риглер.

Във вторник в Рогла предстои надпреварата в паралелния слалом при мъжете и при жените.

След репортаж на БНТ: Транспортна областна комисия за хора с увреждания ще работи във Варна
Саша Барън Коен: Мария Бакалова беше сензацията на "Борат 2"