локо пребори непримиримите словаци
21:02, 02.08.2019
Чете се за: 01:10 мин.
Лига Европа

Носителят на купата на България през миналия сезон Локомотив Пловдив се класира изключително драматично за третия квалификационен кръг в Лига Европа. "Черно-белите" загубиха с 1:3 като гости срещу Спартак Търнава, но след победата си с 2:0 преди седмица продължават напред след повече отбелязани голове на чужд терен.

В шестата минута удар с глава на Анте Аралица с глава не намери целта, но след това домакините наложиха натиск.

В 16-ата минута Филип Дангубич насочи с глава във вратата центриране на Ловат от левия фланг, давайки аванс за словаците.

Осем минути след това голмайсторът пропусна за втори път да се разпише във вратата на Локомотив, но този път вратарят Мартин чуков се намеси решително.

В 35-ата минута, при бърза контра за пловдивчани, Захуменски направи груба грешка, която опита да поправи, задържайки излизащия очи в очи с Русов - Ален Ожболт. Главният съдия Ерик Ламбрехтс от Белгия показа червен картон на Тимотей Захуменски и домакините останаха с човек по-малко.

В последната минута на първата част Емир Халилович отправи опасен далечен шут, но Луков се намеси решително.

В 52-ата минута Спартак заличи изоставането си от два гола след попадение на Богдан Митря от дузпа. До 11-метровия наказателен удар се стигна след нарушение на Дейвид Малембана в наказателното поле, а капитанът Митря реализира хладнокръвно от бялата точка.

В следващите минути отново Мартин Луков беше над всички, като на два пъти не позволи на Собчук и Собат да покачат резултата на 3:0.

Домакините достигнаха до третия си гол в 71-ата минута. Негов автор стана Рафаел Таварес, който се разписа след центриране и грешка в защитата на "черно-белите".

Само три минути след това Локомотив достигна до решителния гол, който класира отбора в третия квалификационен кръг в Лига Европа. Ален Ожболт вкара във вратата на Спартак с глава след пробив и асистенция на Бирсент Карагарен.

В следващия кръг на Лига Европа отборът от Пловдив ще играе срещу френския Страсбург.

Още Лига Европа

Шаби Алонсо: Имаме голяма мотивация за Лига Европа, ще бъде интересно срещу Рома
Чете се за: 01:32 мин.
Джан Пиеро Гасперини: Вложихме всичко в тези два мача с Ливърпул и сега сме много щастливи
10:05, 19.04.2024
Чете се за: 02:37 мин.
Юрген Клоп: Чувствата са смесени, Аталанта заслужаваше да продължи напред
09:42, 19.04.2024
Чете се за: 02:22 мин.