Локомотив Пд загуби точки в битката за второто място

от Станислава Кръстева
22:23, 11.05.2021
Чете се за: 00:30 мин.
локомотив пловдив включи битката титлата победа лудогорец

Отборите на Локомотив Пд и Берое не успяха да се победят и завършиха 0:0 в мач от 29-ия кръг на efbet Лига, който се игра на стадион "Локомотив" в Пловдив.

Загубата на точки поставя под напрежение „черно-белите“, които имат амбиции за второто място в шампионата. В този кръг от битката в първата шестица ЦСКА посреща шампиона Лудогорец.

Локомотив Пд е с 56 точки, с три повече от прекия си конкурент – отбора на Любослав Пенев. В същото време Берое е на 6-ата позиция с 38 пункта.

Двата тима си поделиха по едно полувреме. Преди почивката домакините бяха по-активни, като най-близо до попадение бе Парвиз Умарбаев. През втората част Алиун Фал можеше да донесе трите точки за своя тим, но в крайна сметка нулевото равенство се запази до финала.

В даденото от съдията продължение Стив Фуртадо получи червен картон, заради бурна реакция, в която ритна съперник без топка.

Пеп Гуардиола: Това е титла като никоя друга