Локомотив Пловдив разгроми Созопол на "Лаута", нов блестна с два гола за "смърфовете"

локомотив пловдив разгроми созопол лаута нов блесна два гола смърфовете
Снимка: ПФК Локомотив Пловдив
21:59, 02.07.2022
Български футбол

Отборът на Локомотив Пловдив постигна разгрома победа с 4:0 над състава на Созопол в последната си предсезонна подготовка.

Минути преди началото на двубоя бе представен отборът на Локомотив за новия сезон, както и новите екипи на тима.

Резултатът на стадион „Лаута“ бе открит в 28-ата минута чрез Бабакар Дион, който отбеляза дебютното си попадение за „смърфовете“, след по-рано през деня подписа двугодишен договор с клуба.

Две минути преди края на първата част отново Дион бе прегръдките на своите съотборници, след като удвои преднината на Локомотив с удар по диагонал в наказателното поле на Созопол.

В 48-ата минута съставът на Александър Томаш направи преднината си в срещата класическа чрез Георги Каракашев. Българинът, който е още едно от новите попълнение на „черно-белите“ се разписа, след като бе изведен очи в очи със стража на гостите.

Крайното 4:0 в полза на Локомотив Пловдив оформи капитанът на домакините Димитър Илиев, който отбеляза с елегантен прехвърлящ удар от границата на наказателното поле на „морскосините“.